FAQ

FAQ

1. Czy Turismo posiada certyfikaty potwierdzające oferowaną jakość?

Tak, nasza firma pozytywnie przeszła proces certyfikacji według normy ISO 9001:2015 przeprowadzony przez TUV Austria w listopadzie 2022 roku. Nasze felgi produkowane są wg Europejskiej normy EN-10204.

Niezależny audyt zaowocował uzyskaniem Certyfikatu ISO9001 w zakresie zaawansowanego projektowania inżynierskiego, nowoczesnych technik prototypowania i testowania oraz wykonawstwa felg aluminiowych z użyciem najwyższej jakości nowoczesnych materiałów, przy zachowaniu drobiazgowej kontroli jakości.

2. Czy istnieje możliwość płatności ratalnej?

Tak. Istnieje możliwość płatności ratalnej. Wniosek składa się automatycznie na ostatnim etapie zamówienia. Wszystko odbywa się za pośrednictwem Przelewy24 po wybraniu opcji takiego rodzaju płatności. Po wypełnieniu formularza na decyzję kredytową czeka się kilka minut.

3. Co to jest flow-forming?

Flow-forming to jedna z metod produkcji felg, polegająca na obróbce termicznej wcześniej uformowanego krążka aluminium. Obróbka ta polega na rozwalcowaniu bębna felgi na docelowej formie, a potem schłodzeniu do docelowego kształtu. Proces ten wykorzystywany jest tylko w produkcji masowej, dzięki czemu otrzymujemy lekką i wytrzymałą felgę za atrakcyjną cenę.

4. Co oznacza forged?

Pojęcie forged oznacza metodę produkcji felg, polegającą na obróbce aluminium próby 6061 na maszynie CNC. Nowoczesne technologie jakimi dysponuje nasza manufaktura pozwalają na niemalże całkowitą dowolność względem projektowanego i produkowanego wzoru. Dzięki temu jesteśmy w stanie zrealizować wizje naszych najbardziej wymagających Klientów.

5. Czy felga kuta jest kompatybilna z moim samochodem?

Felga kuta zawsze będzie kompatybilna, ponieważ proces projektowania nie ogranicza nas w żaden sposób. Felgi forged są od początku do końca tworzone pod indywidualne zamówienie Klienta. Oznacza to, że dzięki całkowitej personalizacji parametrów uzyskujemy idealnie dopasowany offset.

6. Czy do felgi forged (kutej) mogę zastosować dystanse

Staramy się, aby nasze parametry po indywidualnych pomiarach idealnie licowały felgę z nadkolem bez zastosowania dystansów. Jeżeli natomiast zajdzie taka konieczność – zamontowanie dystansu nie będzie stanowiło żadnego technicznego problemu.

7. Czym się różni flow-form od felgi z kutego aluminium?

Felgi flow-form od felg z kutego aluminium różni przede wszystkim materiał oraz metoda produkcyjna, która ma jednoczesny wpływ na ich wagę, wytrzymałość oraz cenę. Niepodważalną przewagą felgi kutej jest to, że jesteśmy w stanie produkować bardzo zaawansowane, całkowicie indywidualne wzory o znacznie większym stopniu szczegółowości . To powód dla którego ceny felg kutych nierzadko są kilkukrotnie wyższe.

Do zalet felg produkowanych metodą flow-formingu należy natomiast niska waga, większa wytrzymałość względem felgi odlewanej niskociśnieniowo, a także atrakcyjna cena wynikająca z dużych wolumenów produkcyjnych

8. Dlaczego felga kuta jest trzykrotnie droższa od felg flow-form/cast?

Projekt i produkcja felgi kutej jest znacznie bardziej zaawansowanym i czasochłonnym procesem. Produkcja per-set wiąże się z pełnym zaangażowaniem inżynierów oraz specjalistów. Ich praca jest niezbędna na każdym etapie powstawania indywidualnego wzoru. To rodzaj specjalizacji, której nie zastąpi żadna robotyzacja. Produkcja masowa jest natomiast niemalże całkowicie zautomatyzowana. Na cenę wpływa także cena surowca – hartowane aluminium jest dwukrotnie droższe od aluminium płynnego.

9. Czy felga flow-form jest kompatybilna z moim samochodem?

Na kompatybilność danej felgi z samochodem ma wpływ kilka zasadniczych kwestii – rozmiar, szerokość, rozstaw śrub oraz osadzenie, czyli ET. Jeżeli masz wątpliwości, czy w Twoim zakupowym koszyku znalazł się komplet felg, pasujący do Twojego samochodu, lub po prostu potrzebujesz pomocy – zachęcamy do kontaktu.

10. Z jakiego materiału wykonana jest felga flow-form, a z jakiego kuta?

Felga flow-form wykonana jest z aluminium A356, a felga kuta z aluminium 6061.

11. Gdzie można zobaczyć felgi Turismo?

Felgi Turismo można zobaczyć w naszym Showroomie znajdującym się we Wrocławiu, a także u naszych partnerów:

  • Hydra Performance, małopolskie
  • City Vinci, lubelskie
  • Rotate It – lubelskie

12. Od czego zależna jest waga felg?

Waga felg zależna jest nie tylko od rozmiaru czy szerokości, ale także od grubości ramion, stopnia skomplikowania wzoru i metody produkcyjnej.

13. Czy jest możliwość przymiarki felg przed zakupem?

Tak, istnieje taka możliwość, pod warunkiem, że mówimy o felgach flow-form i, że posiadamy dany model w odpowiednich parametrach na magazynie.

14. Czy mogę zwrócić felgi forged? Ile mam czasu na zwrot?

Nie ma możliwości zwrotu felg kutych, wykonanych na indywidualne zamówienie.

15. Czy mogę zwrócić felgi flow-form?

Tak, felgi flow-form można zwrócić pod warunkiem posiadania dokumentu zakupu. Zwracany towar musi znajdować się w oryginalnym opakowaniu, a także musi być w nienaruszonym stanie. Dokładna polityka zwrotów opisana jest TUTAJ.

16. Z czego składa się kompletny zestaw Inventa?

W skład kompletnego zestawu Inventa wchodzi:

  • felgi (4 szt)
  • 20 szt. insertów
  • 20 szt. ramion
  • 4o szt. śrub montażowych frontalnych
  • zestaw montażowy ramion

17. Czy po każdej zmianie ramion lub insertów muszę wyważać koła?

Nie, każdorazowa zmiana ramion i insertów w żadnym wypadku nie wymaga wyważania kół. Jest ona jedynie zalecana.

18. Podoba mi się wzór felg innej firmy, czy jesteście w stanie go dla mnie wyprodukować?

W żadnym przypadku nie podejmujemy się wykonania plagiatu. W każdej takiej sytuacji zawsze proponujemy nowy, autorski wzór wpisujący się w gust Klienta i dopasowany pod jego oczekiwania. Ogromną zaletą felg forged jest niemalże całkowity brak ograniczeń.

19. Ile czasu trwa wyprodukowanie indywidualnego kompletu felg? Czy wymagana jest przedpłata?

Cały proces począwszy od wstępnego projektu po dostarczenie felg do Klienta trwa około 8/10 tygodni. W przypadku projektów indywidualnych zawsze wymagana jest przedpłata w wysokości 100% zamówienia. Od momentu opłacenia pro-formy czas realizacji (produkcji) to około 4-6 tygodni.

20. Gdzie znajduje się siedziba i manufaktura Turismo?

Siedziba Turismo znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Legnickiej 57D lok. B/C, natomiast manufaktura – w Ningbo.

Turismo w mediach społecznościowych