Rodzaje wykończeń

Felgi kute realizowane na indywidualne zamówienie dają możliwość personalizacji nie tylko wzoru, ale przede wszystkim wykończenia oraz kolorystyki felgi. Jeśli szukasz niestandardowego wykończenia, skorzystaj z naszej lakierni proszkowej, gdzie czekają na Ciebie liczne alternatywne odcienie kolorów. Dzięki temu nadasz swoim felgom spersonalizowany wygląd, idealnie dostosowany do Twoich preferencji. Poniżej znajdziesz naszą standardową paletę wykończeń.

Kolory wykończeń

Inny kolor? Żaden problem.

Felgi tworzone na indywidualne zamówienie dają dowolność.

Decydując się na zakup felg stworzonych na indywidualne zamówienie, poza w pełni spersonalizowanymi parametrami, wzorem oraz wykończeniem, możliwy jest także wybór koloru felgi. W przypadku felg 2- oraz 3-cześciowych, możliwe jest łączenie ze sobą różnych metod wykończenia oraz kolorów.

Dla klientów, którzy pragną najwyższej możliwie formy personalizacji felg oferujemy usługę lakierowania felg według indywidualnych wytycznych kupującego. Felgi z akcentem nawiązującym do koloru nadwozia? Żaden problem! Nasza lakiernia sprosta najwyższym wymaganiom.

Rodzaje wykończeń

Szczotkowane aluminium (Brushed Alu)

Najpopularniejsze i najbardziej ekskluzywne wykończenie felg. Ręczne szczotkowanie jest procesem, podczas którego powierzchnia jest ręcznie obrabiana. Efektem pracy jest subtelny wzór, który nadaje felgom charakterystyczny i luksusowy wygląd. To wykończenie jest cenione przez miłośników motoryzacji ze względu na jego ekskluzywny wygląd.

Wysoki połysk (Gloss)

Wykończenie felg aluminiowych w wysokim połysku (gloss) to proces, który nadaje felgom lśniący, gładki i bardzo elegancki, klasyczny wygląd. Uzyskana wysoka połyskliwość jest rezultatem starannego polerowania, które eliminuje wszelkie niedoskonałości i nadaje feldze gładkiej powierzchni.

Mat / Satyna (Matt/Satin)

Satynowe wykończenie jest równie popularne jak wykończenie szczotkowane. Charakteryzuje się delikatnym matowym połyskiem, który nadaje felgom elegancki i nowoczesny wygląd. Dzięki swojej subtelnej teksturze, satyna uwydatnia wzór felgi oraz jej liczne frezy i przełamania. To idealny wybór dla osób poszukujących równowagi między elegancją, a praktycznością w wyglądzie swojego samochodu – satyna jest stosunkowo łatwa w utrzymaniu jeśli chodzi o czystość.

Diamond Cut

Wykończenie „diamond cut” to zaawansowany proces obróbki felg aluminiowych, polegający na precyzyjnym cięciu i szlifowaniu powierzchni felg za pomocą diamentowych ostrzy, tworząc tym samym charakterystyczny wzór i lśniący efekt. Diamentowe cięcie sprawia, że na froncie felgi uwydatnione zostaje „gołe aluminium” .

Tekstura (Texture)

Felgi o wykończeniu tekstury cechują się zazwyczaj matowym lub półmatowym wyglądem, który może przypominać ziarnistą lub chropowatą fakturę. Faktura tekstury może pomóc w ukrywaniu drobnych niedoskonałości lub zabrudzeń, co ułatwia utrzymanie felg w czystości. Jest to popularny wybór dla osób poszukujących czegoś innego niż tradycyjne: wysoki połysk, czy matowe wykończenia.