O nas

Jesteśmy zarówno grupą pasjonatów motoryzacji z odpowiednim wyczuciem estetyki jak i kreatywnym zespołem profesjonalistów z ogromnym doświadczeniem produkcyjnym i projektowym w środowisku 3D.

Nasze felgi pomagają właścicielom aut w poprawie wyglądu i performance’u ich maszyn. Robimy to poprzez indywidualne podejście, zrozumienie potrzeb Klienta oraz wysokiej jakości produkt dostosowany do oczekiwań.

Z dbałością o najmniejsze szczegóły każdego procesu, projektujemy i produkujemy nowoczesne felgi aluminiowe do samochodów osobowych zgodnie z międzynarodową normą jakościową ISO9001:2015. Od początku istnienia marki zgromadziliśmy na swoim koncie ponad 350 realizacji i zbudowaliśmy wokół marki wyjątkową społeczność.

Historia Turismo

Marka Turismo powstała w lutym 2018 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku felg w produkt personalizowany, indywidualny pozbawiony wad konstrukcyjnych. Wszystko zaczęło się w niewielkim studio projektowym zlokalizowanym we Wrocławiu, gdzie opracowywane były prototypy, wzory i technologia produkcji.

Założyciel marki – Wojciech Maląg – przez kilka poprzednich lat pracy w branży automotive sukcesywnie zbierał feedback od obsługiwanych Klientów, gromadząc w ten sposób doświadczenie. Z każdym kolejnym projektem poznawał potrzeby swoich Klientów. Tak powstała idea tworzenia felg na zamówienie w zupełnie innym niż dotychczas stylu i bez ograniczeń względem designu. 

Od początku każdy zestaw felg kutych był ściśle opracowywany z indywidualną wizją Klienta. W kwestii felg kutych po dziś dzień wygląda to w ten sam sposób. Obecnie marka Turismo tworzy kilka linii produktowych, zaczynając od kompletów felg kutych, kończąc na masowych rozwiązaniach jak Inventa czy standardowych felgach produkowanych metodą flowformingu. 

Ciekawostką może być fakt, że pierwotnie Turismo miało być firmą specjalizującą się w tuningu optycznym. Po napotkaniu licznych problemów przy współpracy z wiodącymi wówczas producentami felg, Wojtsen nawiązał współpracę z pierwszą manufakturą, która na potrzeby jego projektów tworzyła nowe wzory kutych felg. Pierwszym produktem Turismo była felga indywidualna w produkcji outsourcingowej. 

Marka Turismo od samego początku swojego istnienia była widoczna na rynku, gdyż projekty, na których pojawiały się nasze felgi mocno wyróżniały się na tle innych samochodów. Wpływ na to miał design, spójność i indywidualna parametryzacja, czyli czynniki w bardzo dużym stopniu oddziaływujące na estetykę całego projektu.

Wychodząc naprzeciw stale rosnącym potrzebom rynku, sukcesywnie pracujemy nad udoskonaleniem procesów produkcyjnych oraz opracowywaniem i wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań. W związku z tym systematycznie powiększamy nasz zespół o specjalistów i inżynierów. Każdego dnia przekuwamy w rzeczywistość rozmaite wizje naszych Klientów.

Certyfikacja ISO 9001

W listopadzie 2022 roku Turismo przeszło proces certyfikacji według normy ISO9001. Jako firma dołączyliśmy do prestiżowego grona przedsiębiorstw posiadających certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 wydany przez TUV Austria.

W praktyce oznacza to, że każdy – nawet najmniejszy proces w Turismo – począwszy od obsługi Klienta, przez projektowanie, po produkcję jest zgodny z najwyższymi, międzynarodowymi standardami wyznaczonymi przez TUV.

Niezależny audyt przeprowadzony przez TUV Austria zaowocował uzyskaniem Certyfikatu ISO9001 w zakresie zaawansowanego projektowania inżynierskiego, nowoczesnych technik prototypowania i testowania oraz wykonawstwa felg aluminiowych z użyciem najwyższej jakości nowoczesnych materiałów, przy zachowaniu drobiazgowej kontroli jakości.

Showroom Turismo czyli wyjątkowe miejsce na motoryzacyjnej mapie Polski.

Od zawsze chcieliśmy stworzyć miejsce, którego jeszcze nie było. Nasz ponad 400-metrowy showroom zlokalizowany w centrum Wrocławia został stworzony z myślą o wyjątkowej społeczności zgromadzonej wokół marki Turismo, która z roku na rok sukcesywnie rośnie w siłę. To nowoczesne i funkcjonalne wnętrze na co dzień będzie pełniło kilka ważnych funkcji. Nie będzie to jedynie nasze biuro, ale także miejsce w którym będą powstawały wyjątkowe projekty. W showroomie będzie też można z bliska zobaczyć nasze felgi czy zakupić różnego rodzaju firmowe akcesoria.

Odwiedź nas

Chcesz wiedzieć więcej na nasz temat?

Przejdź do najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi lub skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Turismo w mediach społecznościowych