O nas

Jesteśmy zarówno grupą pasjonatów motoryzacji z odpowiednim wyczuciem estetyki jak i kreatywnym zespołem profesjonalistów z ogromnym doświadczeniem produkcyjnym i projektowym w środowisku 3D.

Nasze felgi pomagają właścicielom aut w poprawie wyglądu i performance’u ich maszyn. Robimy to poprzez indywidualne podejście, zrozumienie potrzeb Klienta oraz wysokiej jakości produkt dostosowany do oczekiwań.

Z dbałością o najmniejsze szczegóły każdego procesu, projektujemy i produkujemy nowoczesne felgi aluminiowe do samochodów osobowych zgodnie z międzynarodową normą jakościową ISO9001:2015. Od początku istnienia marki zgromadziliśmy na swoim koncie ponad 350 realizacji i zbudowaliśmy wokół marki wyjątkową społeczność.

Historia Turismo

Marka Turismo powstała w lutym 2018 roku w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku felg w produkt personalizowany, indywidualny pozbawiony wad konstrukcyjnych. Wszystko zaczęło się w niewielkim studio projektowym zlokalizowanym we Wrocławiu, gdzie opracowywane były prototypy, wzory i technologia produkcji.

Założyciel marki – Wojciech Maląg – przez kilka poprzednich lat pracy w branży automotive sukcesywnie zbierał feedback od obsługiwanych Klientów, gromadząc w ten sposób doświadczenie. Z każdym kolejnym projektem poznawał potrzeby swoich Klientów. Tak powstała idea tworzenia felg na zamówienie w zupełnie innym niż dotychczas stylu i bez ograniczeń względem designu. 

Od początku każdy zestaw felg kutych był ściśle opracowywany z indywidualną wizją Klienta. W kwestii felg kutych po dziś dzień wygląda to w ten sam sposób. Obecnie marka Turismo tworzy kilka linii produktowych, zaczynając od kompletów felg kutych, kończąc na masowych rozwiązaniach jak Inventa czy standardowych felgach produkowanych metodą flowformingu. 

Ciekawostką może być fakt, że pierwotnie Turismo miało być firmą specjalizującą się w tuningu optycznym. Po napotkaniu licznych problemów przy współpracy z wiodącymi wówczas producentami felg, Wojtsen nawiązał współpracę z pierwszą manufakturą, która na potrzeby jego projektów tworzyła nowe wzory kutych felg. Pierwszym produktem Turismo była felga indywidualna w produkcji outsourcingowej. 

Marka Turismo od samego początku swojego istnienia była widoczna na rynku, gdyż projekty, na których pojawiały się nasze felgi mocno wyróżniały się na tle innych samochodów. Wpływ na to miał design, spójność i indywidualna parametryzacja, czyli czynniki w bardzo dużym stopniu oddziaływujące na estetykę całego projektu.

Wychodząc naprzeciw stale rosnącym potrzebom rynku, sukcesywnie pracujemy nad udoskonaleniem procesów produkcyjnych oraz opracowywaniem i wprowadzaniem innowacyjnych rozwiązań. W związku z tym systematycznie powiększamy nasz zespół o specjalistów i inżynierów. Każdego dnia przekuwamy w rzeczywistość rozmaite wizje naszych Klientów.

Certyfikacja ISO 9001

W listopadzie 2022 roku Turismo przeszło proces certyfikacji według normy ISO9001. Jako firma dołączyliśmy do prestiżowego grona przedsiębiorstw posiadających certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 wydany przez TUV Austria.

W praktyce oznacza to, że każdy – nawet najmniejszy proces w Turismo – począwszy od obsługi Klienta, przez projektowanie, po produkcję jest zgodny z najwyższymi, międzynarodowymi standardami wyznaczonymi przez TUV.

Niezależny audyt przeprowadzony przez TUV Austria zaowocował uzyskaniem Certyfikatu ISO9001 w zakresie zaawansowanego projektowania inżynierskiego, nowoczesnych technik prototypowania i testowania oraz wykonawstwa felg aluminiowych z użyciem najwyższej jakości nowoczesnych materiałów, przy zachowaniu drobiazgowej kontroli jakości.

Prezes Zarządu, Product Director

Wojciech Maląg

Założyciel marki. Od ponad dwunastu lat związany z modyfikacjami samochodów. Dystrybucją i produkcją felg samochodowych zajmuje się już prawie dekadę.

Dzięki pasji w budowaniu swoich efektowych projektów stał się uznaną postacią na polskiej scenie motoryzacyjnej i tuningowej. Od trzech lat ściśle związany z inżynierią produkcji felg. Twórca felgi modułowej Inventa.

Członek Zarządu, Managing Director

Michał Elżbieciak

Współtwórca spółki Turismo. Odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi obszarami biznesowymi, ale w szczególności za kreowanie, wdrożenie i monitorowanie strategii przedsiębiorstwa. Doświadczony manager poziomu C oraz prywatny inwestor z zaangażowaniem kapitałowym oraz operacyjnym w branżę motoryzacyjną, finansową, ubezpieczeniową, medyczną oraz nieruchomości. Prywatnie pasjonat snowboardingu, narciarstwa, nurkowania oraz awiacji.

Członek Zarządu, Inwestor

Artur Paziewski

Kiedyś Klient Turismo… dziś członek Zarządu Spółki i Inwestor. Prywatnie wieloletni pasjonat szeroko pojętej motoryzacji, biorący udział w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, a także kolekcjoner unikatowych i niespotykanych modeli samochodów. Biznesmen działający w branży IT.

Członek Zarządu

Szymon Banaś

Specjalista z zakresu branży aluminiowej ściśle związanej z produkcją felg. Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem w swoim fachu. Prywatnie kolekcjoner supercarów.

Finance Director

Paweł Mańkowski

Analityk finansowy i bankowy z wieloletnim doświadczeniem. W Turismo na stanowisku dyrektora sprawuje opiekę nad finansami oraz prowadzi nadzór nad wewnętrznymi procesami operacyjnymi. Czuwa zarówno nad krótkoterminową, jak i wieloletnią strategią działania Spółki w zakresie budżetów.

Marketing & Creative Manager

Paweł Szymula

W Turismo odpowiedzialny za opracowanie i egzekucję strategii marketingowych. Ponad 16-letnie doświadczenie zdobywał na różnych stanowiskach, w różnych branżach m.in. softwarehouse, e-commerce, profesjonalne usługi B2B. Organizator i współtwórca brandów/eventów motoryzacyjnych (JAPFEST, Sakura) oraz e-sportowych (Gaming Grounds, Hall of Games). Prywatnie fan japońskiej kultury, motorsportu i dobrej książki.

Head Engineer

Adam Śmiałek

Inżynier z motoryzacyjną pasją. Zdobyte doświadczenie bazuje na projektowaniu konstrukcji w branżach motoryzacji, przemysłu ciężkiego, maszyn produkcyjnych, a także elektroniki. W Turismo jest odpowiedzialny za projektowanie zgodne z zasadami w świecie inżynierii oraz prototypowanie i testowanie nowych rozwiązań. Prywatnie modyfikuje samochody opierając się na wiedzy technicznej, a jego projekty można spotkać na renomowanych zlotach samochodowych.

Social Media Manager

Ewelina Maląg

W Turismo odpowiada za tworzenie i wdrażanie strategii komunikacji z Klientami w wybranych kanałach SM, a także monitorowanie sposobu jej realizacji.

Zajmuje się także prowadzeniem analiz i statystyk dla kampanii SM oraz planowaniem i moderowaniem obecności marki w mediach społecznościowych. Stale zmieniające sie marketingowe trendy w połączeniu z osobistą ambicją i charyzmą sprawiają, że z przyjemnością poszerza swoje horyzonty i podnosi kompetencje biorąc udział w rożnego rodzaju szkoleniach. Prywatnie pasjonatka motoryzacji dwu i czterokołowej od najmłodszych lat.

3D Graphic Designer

Maciej Jutrzenka

W Turismo odpowiada za pipeline graficzny 3D czyli animacje, wizualizacje oraz rendering 3D. Zajmuje się także automatyzacją procesów, oraz wstępnym projektowaniem felg. Od dwóch lat bardzo mocno zaangażowany jest w projekt Inventa. Z szeroko pojętą grafiką związany jest od ponad 14 lat. Fascynuje go poznawanie tajników i rozwiązań stosowanych w motorsporcie, którym prywatnie się interesuje.

Key Account Manager

Paweł Dudzik

Specjalista do spraw modyfikacji wizualnych pojazdów. W Turismo odpowiedzialny za sprzedaż, dobór parametrów felg i obsługę Klienta indywidualnego. Prywatnie pasjonat motoryzacji. Od wielu lat związany z polską sceną tuningu. Były współorganizator DUB IT! Tuning Festiwal.

Key Account Manager

Łukasz Kukuła

Specjalista w zakresie tuningu mechanicznego oraz optycznego. Z branżą automotive związany od ponad dziesięciu lat. Swoje wieloletnie doświadczenie zbudował podczas pracy na stanowisku dystrybutora wielu światowych marek felg. W Turismo odpowiedzialny jest za obsługę Klienta indywidualnego. Prywatnie miłośnik szybkich, dobrze brzmiących czterech kółek.

Key Account Manager

Przemysław Krupa

W Turismo odpowiedzialny za sprzedaż, dobór parametru felg, obsługę Klienta indywidualnego. Specjalista do spraw modernizacji i personalizacji unikatowych modeli samochodów. Prywatnie pasjonat sportowych motocykli i amerykańskich dobrze brzmiących muscle carów.

Office Manager

Natalia Borowska

W Turismo odpowiedzialna za organizację biura, szeroko pojętą administrację oraz obsługę sklepu internetowego. Jej styczność z branżą automotive rozpoczęła się stosunkowo niedawno, jednak obecność w Turismo bardzo szybko zdążyła zaszczepić w niej pasję do motoryzacji. Prywatnie studentka psychologii.

Junior Graphic Designer

Jakub Wesołowski

Projektant felg rozwijający się pod bacznym okiem naszego inżyniera Adama Śmiałka. Od dzieciństwa pasjonujący się motoryzacją, kreatywny, szukający nowych pomysłów oraz rozwiązań. Studiuje tuning i budowę samochodów na warszawskim UTH . Hobbystycznie uprawia sporty ekstremalne m.in. snowboard, wakeboard.

Specjalista ds. logistyki

Arkadiusz Kant

Logistyk z wieloletnim doświadczeniem przy obsłudze globalnych Klientów. Ukończył studia magisterskie na kierunku Project Manager. W Turismo odpowiedzialny za organizację transportu oraz optymalizację łańcucha dostaw przy zachowaniu wszelkich standardów oraz sztuki transportu. Prywatnie interesuje się anime/mangą, horrorami oraz światem fantasy. Miłośnik wszystkich zwierząt.

Specjalista ds. kontroli jakości

Paweł Michalak

Mechatronik z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w wysoce zaawansowanych modyfikacjach pojazdów. W Turismo odpowiedzialny za szczegółową kontrolę jakości naszych produktów zgodną z normami ISO9001, a także budowę democar-ów. Prywatnie fan motoryzacji, motocyklista.

Showroom Turismo czyli wyjątkowe miejsce na motoryzacyjnej mapie Polski.

Od zawsze chcieliśmy stworzyć miejsce, którego jeszcze nie było. Nasz ponad 400-metrowy showroom zlokalizowany w centrum Wrocławia został stworzony z myślą o wyjątkowej społeczności zgromadzonej wokół marki Turismo, która z roku na rok sukcesywnie rośnie w siłę. To nowoczesne i funkcjonalne wnętrze na co dzień będzie pełniło kilka ważnych funkcji. Nie będzie to jedynie nasze biuro, ale także miejsce w którym będą powstawały wyjątkowe projekty. W showroomie będzie też można z bliska zobaczyć nasze felgi czy zakupić różnego rodzaju firmowe akcesoria.

Planowane otwarcie: lipiec/sierpień 2023 r.

Odwiedź nas

Chcesz wiedzieć więcej na nasz temat?

Przejdź do najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi lub skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Turismo w mediach społecznościowych