InventaZmiana wzoru bez konieczności zakupu nowego kompletu felg

Inventa - zmiana wzoru bez konieczności zakupu nowego kompletu felg

Przykładowe konfiguracje

System Inventa umożliwia diametralną zmianę wyglądu felgi w domowym zaciszu. Wymienne akcesoria pozwalają na stworzenie całkowicie różniących się od siebie wzorów zaczynając od „gwiazdy”, przez „szprychę”, po inne, znacznie bardziej skomplikowane kombinacje.

INVENTA WHEELS - AUDI GT E-TRON RS

Zalety inventy

Zmiana wzoru
w 20 minut

Prosta i szybka wymiana modułowych ramion i insertów. Pionierska technologia pozwala dokonywać zmian samodzielnie - bez konieczności wizyt w warsztacie samochodowym.

Ekonomiczne
rozwiązanie

Kupujesz felgę bazową tylko raz, bawisz się zmieniając ramiona lub inserty. Oszczędzasz pieniądze i czas, nie martwiąc się o sprzedaż felg gdy Ci się znudzą – Inventa się nie nudzi! Wydłużony cykl produktu to także troska o środowisko.

Niska waga
felgi bazowej

Inventa jest nawet o 30% lżejsza od zwykłej felgi. Lekka felga to niska masa niereserowana, która bezpośrednio wpływa na przyśpieszenie, sterowność oraz hamowanie.

Idealna także
do samochodów
elektrycznych

Inventa jest rozwiązaniem kompatybilnym z co raz to dłuższą listą samochodów elektrycznych. W przypadku silników napędzanych bateriamy, każdy odjęty kilogram oraz wypełnienie powierzchni ciśnieniowych lekkimi ramionami przekłada się na ilość pokonanych kilometrów na jednym ładowaniu.

Jak działa system INVENTA?

Każdy zestaw Inventa składa się z felgi bazowej oraz wymiennych ramion i insertów. Wymieniając lub zmieniając ramiona wykreujesz nowy design swoich felg. Niezliczona ilość kombinacji sprawi, że w dowolnym momencie diametralnie możesz zmienić wygląd swojego samochodu.

Jak powstała Inventa?

Pomysł na projekt Inventa pojawił się podczas poszukiwania zupełnie innych rozwiązań, które byłyby alternatywą dla dotychczasowych felg dostępnych na rynku. Projekt Inventa rozwiązywał problem niewystarczającej ilości wzorów, czasu realizacji, wysokiej ceny i niskiej jakości felg produkowanych w technologii odlewanej. Proces R&D Inventa trwał dwa lata. Pierwszy prototyp Inventa powstał po trzech miesiącach od szkiców technicznych. Dopracowanie produktu do finalnej, produkcyjnej wersji pochłonęło około 20 felg oraz niezliczone ilości ramion i insertów. Pierwszy prototyp nieznacznie różni się od końcowej wersji produkcyjnej.

Technologia produkcji i dostępność towaru

Flowform to metoda wykorzystywana do produkcji masowych ilości felg aluminiowych. Od samego początku założeniem projektu Inventa była dostępność dla znacznie większej ilości osób, niż grupa, do której dotychczas docieraliśmy. Jako marka mocno związana z luksusowymi towarami w postaci indywidualnych projektów felg chcieliśmy umożliwić zakup naszych felg osobom nieco mniej zamożnym i mniej wymagającym. Technologia flowformingu w połączeniu z innowacyjnym systemem Inventa sprawiła, że na felgach Turismo mogą jeździć nie tylko posiadacze samochodów marek premium, ale także właściciele najbardziej popularnych, spotykanych na co dzień na ulicach marek i modeli, zachowując przy tym swojego rodzaju możliwość customizacji designu felg.

Chcesz wiedzieć więcej nt. felg Inventa?

Przejdź do najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi lub skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta.

Turismo w mediach społecznościowych